Sport

Kaposvári bundagyanú - Hagyták a duplázó Ondót ficánkolni

T. N.

Létrehozva: 2021.02.11.

A Tállya elleni furcsa kupavereség után a Kaposvár vezetősége kezdeményezte a meccs kivizsgálását, mert bundázásra gyanakodnak. Ha történt fogadási csalás, akkor azt nem az állami iroda kárára követték el.

Kiakadtak az NB II-es Kaposvárnál, miután a focicsapat 2-0-s félidei vezetés után, a második félidő elején 12 perc alatt négy gólt benyelve 5-3-ra kikapott az NB III Keleti csoportjában 18. helyen álló Tállyától, melynek csatára, Ondó János két gólt is szerzett. A somogyi klub közleményben jelezte, hogy a vezetőség elhatárolódik a meccsen történtektől, és kezdeményezte annak kivizsgálását az MLSZ-nél, illetve a Szerencsejáték Zrt.-nél. Egyértelművé téve, hogy bundázásra gyanakodnak. Egyesek szerint a világhálón elérhető portálokon közel 60-szoros pénzt lehetett nyerni, ha valaki a második félidő elején a tállyaiak győzelmére fogadott...

Azt nem hiszem, hogy az ellenfél támadt fel. Nem akarom őket megbántani, de azért ez egy nagyon szerény képességű társaság. Hogy mitől volt az, hogy gyakorlatilag hagytuk őket végigfutni a pályán, és ellenállás nélkül rugdosták a gólokat, azt nagyon nehéz megmagyarázni – mondta a lefújás után a csapat vezetőedzője, Várhidi Péter, aki annak ellenére is fenntartotta véleményét, hogy a Szerencsejáték Zrt. közleményében jelezte, nem tapasztalt gyanús fogadási mintát a kupameccsel kapcsolatban.

Szerencsejáték Zrt.: nem volt rendhagyó fogadás

A Tállya KSE–Kaposvári Rákóczi FC Mol Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzést a Szerencsejáték Zrt. minimum hármas kötésben, nyolc különböző típusú fogadási piaccal (pl.: 1X2, Gólszám 2,5, Hendikep 1:0) kínálta, amelyek között nem szerepelt az úgynevezett Félidő/Végeredmény fogadási lehetőség. A mérkőzés az élőben fogadható események közé sem került be. Az összecsapás összesen 95 ezer szelvényen szerepelt, amely megfelel a Magyar Kupa ezen szakaszában beérkező átlagos fogadási számnak. Az előzetes esélyekhez képest a mérkőzés végeredménye meglepetésnek számít, de a szokásostól eltérő, gyanús fogadási mintát nem tapasztaltunk

Az előző hat meccsünkön tíz gólt kaptunk összesen, semmi sem utalt arra, hogy így lebetlizik a csapatom – panaszkodott a Borsnak Várhidi. – A játékosaim nem értik, mi történt, én meg pláne. De megígérték, hogy a hétvégi bajnokira összekapják magukat. Mivel a Kaposvárt jelenleg velem azonosítják, ez az ügy ráég a nevemre. Sajnos a magyar futballban megszokhattuk, hogy feltűnnek nem oda illő alakok, nem tudom, ezúttal is ez történhetett-e, de félő, hogy erre sosem kapunk majd választ.

Reagált az MLSZ

A Szerencsejáték Zrt közleményét kiegészítve Sipos Jenő az MLSZ szóvivője elmondta: Az Szrt tájékoztatója, az üggyel kapcsolatban fontos, lényeges információkat tartalmaz. Az MLSZ álláspontja változatlan: minden rendelkezésére álló eszközzel megvédi a sportágat a labdarúgással összeegyeztethetetlen cselekményektől, és a zéró tolerancia elvét alkalmazza a csalókkal szemben. Aki részt vesz mérkőzések eredményének befolyásolásában vagy annak kísérletében, azzal szemben a lehető legszigorúbban lép fel a szövetség.

Ázsia

Ne legyen kétségünk, ha valakik manipulálták a Kaposvár meccsét, akkor azok a nehezen lenyomozható ázsiai piacon fogadtak a nagy fordításra, mint az a korábbi bundaperekből már kisejlett.