Történelmi siker: Horvátország először a világbajnokság döntőjében

Címkék
foci-vb

Bors

Létrehozva: 2018.07.12.

A labdarúgó-világbajnokság második elődöntőjében öt percet kellett várni az első helytere, Anglia Luka Modric szabálytalanság után 23 méterre a kaputól, középről végezhetett el szabadrúgást. Kieran Trippier remekül csavart a bal felsőbe, első válogatott gólját szerezve ezzel.

A horvátok nem tudtak reagálni az angol vezető gólra, a háromoroszlánosok magabiztosan védekeztek, és sebességükkel többször is megakadályozták a horvát helyzetet. Sőt, a 31. percben Harry Kane kétszer is növelhette volna az előnyt, előbb Danijel Subasic védett, majd a kipattanót a kapufára rúgta fél méterről, a második kipattanó a horvát kapusról a kapu előtt pattant el.

A második félidőben felerősödtek a horvát rohamok, amelyek a 68. percben góllá értek. Sime Vrsaljko a jobboldalról ívelt középre, Ivan Perisic két védőt megelőzve jobb lábbal kiválóan továbbított az angol kapuba. Az egyenlítő találat után megélénkült a játék, és úgy tűnt, mindkét gárda el akarja dönteni a döntőbe jutás kérdését a rendes játékidőben.

A 72. percben hajszálra volt a fordítástól Horvátország, egy angol hiba után Perisic a kapufát találta el, majd a hajrában Mario Mandzukic vett át remekül egy magas átadást, majd azonnal lőtt, Jordan Pickford pedig védett. Maradt a döntetlen, jöhetett a tizenegyes.

A hosszabbításban már inkább a holtfáradt horvátok akarata érvényesült, már az első félidőben is megszerezhették volna a vezetést, végül erre a 108. percben került sor, amikor egy ártatlan helyzetben az angol védelem elvesztett egy fejpárbajt, a labda a gyorsan reagáló Mandzukic elé került, aki azonnal a bal alsóba lőtt, 2-1 a horvátoknak. A hátralévő idő már nem volt elé Angliának, így Horvátország a vb-k története során először jutott döntőbe.

Elődöntő:
Horvátország-Anglia 2-1 (0-1, 1-1, 1-1), hosszabbítás után
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, v.: Cuneyt Cakir (török)
gólszerzők: Perisic (68.), Mandzukic (109.), illetve Trippier (5.)

A korábbi meccsek eredményeit, valamint a világbajnoksággal kapcsolatos cikkeinket ide kattintva találja.

metropol.hu

Széteshet Szoboszlai Dominik csapata, Klopp után egy másik kulcsember is leléphet

mandiner.hu

„Magyarország az utolsó hely Európában, ahol a konzervatívok összegyűlhetnek” – nyílt levél a NatCon-botrány után

origo.hu

Tangás fürdőruhára vetkőzve ünnepelte születésnapját Szőke Zsuzsi

mindmegette.hu

Ördög Nóra erre a népszerű magyar ételre bukkant Tajvanon

origo.hu

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó