Talma győzelmével már dobogós

Tökéletes hétvégén van túl Talmácsi Gábor. Miután megnyerte a San Marinó-i GP két szabad edzését, majd a két időmérőt, tegnap a futamon is győzött. Csaknem hat másodperccel előzte meg a rá sokáig szorosan tapadó 17 éves brit riválisát, Smith-t. A magyar motoros az összetett pontversenyben öt futammal az idényzárás előtt a harmadik helyre jött fel.

Talmácsi Gábor a 125 köbcentisek címvédőjéhez méltó tempót ment. A startot precízen elkapta, az első kör végén fél másodperccel vezetett, az ötödik körben öt, a tizediket követően 8 másodperc előnye volt. A vasárnap szinte idegek nélkül motorozó 17 éves brit Smith sokáig tapadt rá, olykor még elé is került. Kilenc körrel a leintés előtt a vb-pontversenyben éllovas francia Di Meglio megcsúszott, hatalmasat bukott. Szerencsére a saját lábán hagyta el a pályát.
Nem járt jobban a német Bradl sem, ő is bukott. Amikor öt kör volt hátra, Talma a brit tinédzsert végleg lerázta magáról, a többiek pedig 11 mp-es hátrányból próbáltak – sikertelenül – felzárkózni.
– San Marinóban nyerni számomra különös öröm – nyilatkozta Talmácsi. – A technikusok is bizonyítottak, hiszen másként állították be a motor vázát, aminek következtében hibamentes volt az Aprilia. Igaz, futam közben egy apró hiba becsúszott, rosszul váltottam sebességet, ennek következtében megcsúszott a motorom. De korrigáltam, és megtartottam a nyerő pozíciót.