Női kézilabda EB: nem bírt a norvégokkal a magyar válogatott

Bors

Létrehozva: 2018.12.07.

Sajnos nem a reményeink szerint alakult a meccs.

Forrás: MTI

Miután elképesztő játékkal verte 32-26-ra a magyar női kézilabda-válogatott Spanyolország csapatát a franciaországi Eb-n, mindenki arra volt kíváncsi, mire képes a hazai csapat a norvégok ellen.

A pénteken 21 órakor kezdődő találkozót a dán Karina Christiansen, Line Hesseldahl Hansen kettős vezette.

Az első félidőben sajnos a norvégok bizonyultak erősebbnek, 12-19-re hozták ki az első 30 perc végét - és a második félidőben sem tudta átvenni a magyar csapat a vezetést. A szakkommentátorok értékelése szerint a norvégok hozták azt a játékot, amire lehetett tőlük számítani, míg a magyar csapat nem tudott megfelelően védekezni. "Mindenképpen csapatként kell felállni ebből a vereségből" - hangzott el az értékelés, utalva a következő, vasárnapi, Németország elleni összecsapásra.

A meccs első gólját egyébként a norvég színekben játszó Reistad szerezte a második percben, az első hazai gólt pedig Planéta Szimonettának köszönhetjük - ő a negyedik percben talált be a hálóba.

A végeredmény:

Magyarország–Norvégia 25-38 (12-19)

Magabiztos német győzelem

A német női kézilabda-válogatott péntek kora este magabiztosan, hat góllal győzte le a spanyol csapatot az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában. A spanyol szövetségi kapitány már a hetedik percben időt kért, olyan erősen kezdett a német csapat - de ezzel sem tudta igazán összeszedni a válogatottját. Az első félidő 17-9-es végeredménye után a másodikban némileg felzárkóztak a spanyolok, de az egyenlítésre nem volt esélyük. A végeredmény: Németország-Spanyolország 29-23.