Sport

Női kézilabda Eb: Magyarország–Románia 31-29

T.

Létrehozva: 2018.12.12.

<p>Sajnos ez sem volt elég a helyosztóhoz, Kiss Éva kivédte a románok szemét</p> <p></p>

Mivel a csoport többi meccsén kedvezőtlenül alakultak a magyar női kézilabda-válogatott számára az eredmények, a gólerős Cristina Neagu nevével fémjelzett román válogatottat több mint tíz góllal kellett volna legyőznie a mieinknek, hogy pénteken helyosztót vívhassanak Párizsban az Európa-bajnokságon.

A meccs elején talán ez a leküzdhetetlennek tűnő cél nyomta rá a bélyegét Kovacsics Anikóék játékára, mert a legutóbbi, németek elleni tűznek nyoma sem volt. Kim Rasmussen kapitány lányai enerváltak kézilabdáztak, a románok pedig könnyűnek tűnő gólokat szereztek. A magyar válogatott folyamatosan futott az eredmény után, Neagu futószalagon gyártotta a gólokat, így a félidő közepén már öttel is vezetett az ellenfél. Fiatal együttesünk Schatzl Nadine és Lukács Viktória jóvoltából ezúttal is leginkább szélről volt eredményes, viszont Planéta Szimonetta helyett most Kovács Anna értékesítette biztos kézzel a heteseinket. A románok egyre többet kezdtek el hibázni, így a szünet előtt utolértük őket (17-17).

Sőt, a második félidő elején a meccsen először a vezetést is megszerezte a magyar együttes, amely ismét önmagát felülmúlva harcolt. Nagyszerű játékkal, valamint Kiss Éva kapus földöntúli bravúrjainak köszönhetően pedig a 41. percre öt góllal is el tudott lépni. A románok ugyan küzdöttek, és izgalmassá tették a végjátékot, de Háfra Noémiék előnye kitartott, így Horvátország, Spanyolország és Németország után a románokat is legyőzték az Eb-n.

A lányok minden dicséretet megérdemelnek, mert jócskán felülmúlták a várakozásokat, nagy kár, hogy még ez sem ért helyosztót.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Elképesztő, hogyan szállította rakományát egy autó a 3-as úton, ilyet még a Magyar Közútnál se láttak - videó

origo.hu

Bugyi nélkül fotózták a Magyarok Világszépe királynőjét

mindmegette.hu

Mit főzzek hétvégén? 13 tepsis recepttel segítjük az ötletelést szombat-vasárnapra

vg.hu

Órákon belül feleződik a bitcoin: mutatjuk, ki lesz a történelmi esemény legnagyobb nyertese

ripost.hu

"Ki fog látszani a s*nám" - Kiakadtak a túl szexi ruha miatt az olimpikonok

origo.hu

Tangás fürdőruhára vetkőzve ünnepelte születésnapját Szőke Zsuzsi

Innen tudod, ha túl sok kávét iszol: a szervezeted jelez

origo.hu

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó