Aktuális

Játékfigura mondta a 14 évesnek, hogy irtsa ki a családját

S.G.

Létrehozva: 2014.06.22.

Sokszor hallani arról, hogy káros a gyerekere a nagy mennyiségű agresszió és erőszak, ami a médián keresztül eljut hozzájuk. Bár az esetek többségében a srácok képesek kiszűrni a követendő példákat, néhányuk mégis belebolondul a látottakba. Íme egy lista olyan gyilkosságokról, melyeket a popkultúra inspirált.

Horrorisztikus késelés történt 2014 májusában egy amerikai városban. Egy 12 éves kislány a fák közé csalta egyik barátnőjét, ahol 19 késszúrást ejtett rajta. Szerencsére az áldozat életben maradt, ám még hosszú időn keresztül kórházi kezelés alatt kell állnia. A hatodikos támadó azzal magyarázta tettét, hogy egy internetes mitologikus szörny, a fehér maszkot viselő Slender Man vette rá arra, hogy megkéselje az iskolatársát. Pár héttel később pedig egy 13 éves lány támad anyjára, szintén késsel, Slender Man maszkot viselve.

Az internet mellett a „mai fiatalokra” legnagyobb hatással a videojátékok vannak. Számos fórumon támadják is a szórakozásnak ezt a fajtáját, hiszen ilyenkor a játékos ha csak virtuálisan is, de kegyetlen gyilkos lehet. Azonban sajnos arra is van példa, hogy valaki a gép kikapcsolásával nem tud kilépni a szerepből. Ez történt 2014 márciusában a 14 éves Eldon Smauellel is. A srácot annyira elvarázsolta a GTA egyik brutális gyilkos szereplője, hogy annak érdekébe, hogy a kitalált figurára hasonlítson, lemészárolta egész családját.

Ám a popkultúra által inspirált gyilkosságok egyáltalán nem új keletű jelenségek. Sokak szerint 1969-ben Charles Manson egy Beatles szám, a Helter Skelter, hatására küldte ölni embereit. Manson azt az üzenet szűrte le a dalból, hogy a fehérek és feketék között hamarosan kitör a háborút, aminek pillanatát ő azzal hozhatná előrébb, ha követői brutális mészárlást rendeznek. (A Manson -féle gyilkosságban kilenc ember halt meg, köztük Roman Polanski terhes felesége, Sharon Tate is).

Azonban mégis talán legtöbben olyan mészárlásokat követnek el, melyekhez filmekből merítik az ötleteket. Két évvel ezelőtt, 2012 júliusában az egész világot megrázta James Holmes brutális támadása. A férfi a Batman: Sötét lovag denveri premierjén kezdett lövöldözésbe. 12 embert ölt meg, hetvenet megsebesített. Mikor letartóztatták a rendőröknek csak annyit mondott: „én vagyok Joker”.

Viszont a legtöbb gyilkosság, amit film inspirált a Született gyilkosokhoz köthető. Oliver Stone 1994-nben bemutatott kegyetlen, véres románcának számos valódi áldozata lett az évek során. 1995-ben egy pár azt követően, hogy megnézte a filmet és LSD-t vett be a szereplőkhöz hasonlóan útnak indult, hogy embereket öljön. Két ember életét oltották ki, mire elkapták őket.

Két évvel később pedig egy amerikai gimnazista rendezett mészárlást iskolájában, ahova felfegyverkezve érkezett meg egyik reggel, és három osztálytársát lőtte agyon. Ám a legendássá vált Columbine iskolai mészárlást is a Született gyilkosok hatására követte el két tinédzser. A fiúk 12 diákot és egy tanárt végeztek ki őrjöngésük során.

A leghátborzongatóbb azonban talán a Richardson család lemészárlása, ami szinte megegyezik a Született gyilkosokban látható egyik gyilkossággal. 2006-ban ugyanis a 23 éves Jeremy Allen Steinke és 12 éves szerelme közösen irtották ki a lány egész családját, beleértve a kislány nyolcéves öccsét is.

A popkultúra által inspirált brutális gyilkosságok elkövetői szinte mind életfogytig tartó börtönbüntetést kaptak. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek