Sport

Csúnyán megalázta Rooney-ékat Anglia rémálma - videó

Munkatársainktól

Létrehozva: 2014.06.20.

Bár megtört Rooney vb-góltalansága, Uruguay simán győzte le a "háromoroszlánosokat". Pepe megúszta egy meccses eltiltással Müller lefejelését, míg a randalírozó chilei szurkolókat hazaküldték Brazíliából.

Hazaküldtek a brazíliai világbajnokságról 85 chilei futballszurkolót, miután szerdán erőszakkal megpróbáltak bejutni a Spanyolország elleni csoportmérkőzésre. És ha már a spanyol meccs: Del Bosque nem köntörfalazott, nyiltan beszélt a változtatásokról. A chilei lapok kissé kárörvendően - és persze jogos büszkeséggel -elbúcsúztatták a Casillasékat.

A brazíliai világbajnokság első fordulójában kiállított játékosok közül a portugál Pepe egymeccses eltiltást kapott a FIFA fegyelmi bizottságától. Pepének a németekkel szemben hétfőn 4-0-ra elveszített mérkőzésen mutatta fel a piros lapot a játékvezető, mert egy összeszólalkozás után ráfejelt a földön ülő Thomas Müllerre.

Meccsek

A kolumbiai válogatott rendkívül izgalmas mérkőzésen 2-1-re nyert az elefántcsontparti csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság C csoportjában, a második forduló csütörtöki nyitómérkőzésén. Az első körben egyformán három pontot szerző két együttes összecsapásán a dél-amerikaiak a második félidőben James Rodriguez fejesével szereztek vezetést, majd a becserélt Juan Quintero növelte az előnyt.

A végeredményt Gervinho állította be egy gyönyörű szóló után. A kolumbiaiak ezzel szinte biztosan bekerülnek a legjobb 16 közé; ha a később kezdődő japán-görög találkozón döntetlen születik, akkor már a záróforduló előtt továbbjutnak.

Kolumbia-Elefántcsontpart 2-1 (0-0)

C csoport, 2. forduló: Brazíliaváros, 65 ezer néző, v.: Howard Webb (angol)

gólszerzők: Rodriguez (64.), Quintero (70.), illetve Gervinho (73.)

sárga lap: Zokora (55.), Tiote (90.)

Kolumbia: David Ospina - Mario Yepes, Cristian Zapata, Pablo Armero (Santiago Arias, 72.) - Juan Zuniga, Abel Aguilar (Alexander Mejia, 79.), James Rodriguez, Carlos Sanchez, Juan Cuadrado - Victor Ibarbo (Juan Quintero, 53.), Teofilo Gutierrez

Elefántcsontpart: Boubacar Barry - Serge Aurier, Souleyman Bamba, Arthur Boka, Didier Zokora - Cheick Tiote, Yaya Touré, Serey Die (Mathis Bolly, 73.), Max Gradel (Salomon Kalou, 68.) - Gervinho, Wilfried Bony (Didier Drogba, 60.)

II. félidő

64. perc: Cuadrado bal oldali szögletét Rodriguez öt méterről a kapu jobb oldalába fejelte (1-0).

70. perc: saját térfelén adta el a labdát az egyik elefántcsontparti védő, így három kolumbiai támadó iramodott meg, Gutierrez tökéletesen ugratta ki Quinterót, és ő tíz méterről a kapuba passzolt (2-0).

73. perc: Gervinho cselezte be magát a 16-oson belülre, szabálytalanul sem tudták megállítani, és hét méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).

Suárez visszatért és kiütötte az angolokat

Az uruguayi válogatott Luis Suárez duplájával 2-1-re nyert az angol csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában. A legutóbbi vb-n negyedik dél-amerikaiak az angol Premier League-ben érdekelt Liverpoollal ezüstérmes és gólkirály csatár fejesével szereztek vezetést a 39. percben, a fordulást követően a 75. percben Wayne Rooney egyenlített pályafutása első vb-góljával.

Suárez aztán a 85. percben kegyetlenül bebombázott egy ziccert, ezzel eldöntötte az összecsapást. Az angoloknak ezzel a vereséggel minimálisra csökkentek a továbbjutási esélyeik. A csoport másik mérkőzését, az első fordulóban egyaránt három pontot szerző Olaszország és Costa Rica találkozik egymással.

Uruguay-Anglia 2-1 (1-0)

D csoport, 2. forduló, Sao Paulo, 60 ezer néző, v.: Carlos Carballo (spanyol)
gólszerzők: Suárez (39., 85.), illetve Rooney (75.)

sárga lap: Godin (9.), illetve Gerrard (68.)

Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines - Steven Gerrard, Jordan Henderson (Rickie Lambert, 89.), Raheem Sterling (Ross Barkley, 64.), Danny Welbeck (Adam Lallana 71.)- Daniel Sturridge, Wayne Rooney

Uruguay: Fernando Muslera - Álvaro Pereira, Diego Godín, José María Giménez, Martín Caceres - Álvaro GonzÁlez (Jorge Fucile, 79.), Egidio Arévalo Rios, Cristian Rodríguez, Nicolís Lodeiro (Cristhian Stuani, 67.) - Luis Suárez (Sebastian Coates, 88.), Edinson Cavani

I. félidő

39. perc: Cavani kapott labdát a bal oldalon, bevárta Suárezt, és gyönyörűen tekert a fejére. A Liverpool támadója Hart fölött a hálóba fejelt (1-0).

II. félidő

75. perc: Johnson tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, keresztbe passzolta a labdát, és az érkező Rooney három méterről az üres kapuba passzolt (1-1).

85. perc: egy előre vágott labdát az egyik angol védő csúsztatta hátrafelé, ezzel Suárez léphetett ki hatalmas helyzetben, betört a 16-oson belülre és óriási erővel a kapu közepébe bombázott (2-1).

Kibekkelték a görögök a japán támadásokat

A görög válogatott több mint egy félidőt emberhátrányban futballozva gól nélküli döntetlent játszott a japán csapattal a brazíliai labdarúgó-világbajnokság C csoportjának második fordulójában.

Ezzel mindkét gárda megszerezte első pontját a tornán, a zárófordulóban a japánok a kolumbiaiakkal, a görögök pedig az elefántcsontpartiakkal találkoznak.

Ennek az eredménynek köszönhetően a kolumbiaiak biztosították helyüket a nyolcaddöntőben.

Japán-Görögország 0-0

C csoport, 2. forduló, Natal, 37 ezer néző, v.: Joel Aguilar (salvadori)
kiállítva: Kacuranisz (38.)
sárga lap: Haszebe (12.), illetve Kacuranisz (27., 38.), Szamarasz (55.)

Japán: Kavasima Ejdzsi - Ucsida Acuto, Josida Maja, Nagatomo Juto, Konno Jaszujuki - Haszebe Makoto (Endo Jaszuhito, a szünetben), Jamagucsi Hotaru, Honda Keiszuke, Okazaki Sindzsi - Okubo Josito, Oszako Juja (Kagava Sindzsi, 57.)

Görögország: Oresztisz Karnezisz - Vaszilisz Toroszidisz, Kosztasz Manolasz, Szokratisz Papasztatopulosz, José Holebasz - Joannisz Fetfacidisz (Jorgosz Karagunisz, 41.), Jorgosz Kacuranisz, Jannisz Maniatisz, Panagiotisz Kone (Dimitrisz Szalpingidisz, 81.), Jorgosz Szamarasz - Konsztantinosz Mitroglu (Teofanisz Gekasz, 35.)

I. félidő

38. perc: egy kontrát vezetett volna a japán csapat, Kacuranisz azonban rossz ütemben csúszott oda Haszebének, amiért megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította.

A görögök szokásukhoz híven a védekezésre fektették a hangsúlyt, ennek megfelelően a japánok futballoztak fölényben, de nem találták a rést riválisuk hátsó alakzatán. A félidő végén aztán nehéz helyzetbe került az európai gárda, ugyanis Kacurarniszt második sárga lapját követően kiállította a játékvezető.

A fordulást követően is a japánok irányítottak, de nem tudtak nagy helyzetet kidolgozni. A görögök csak egyszer, egy szöglet után veszélyeztettek Gekasz fejesével. A hajrában a japánok óriási nyomás alá helyezték a görögöket, de a kapu előtt rendre rossz megoldásokat választottak, így az eredmény nem változott.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Migránsok okozták a balesetet a Liszt Ferenc-repülőtér közelében, amelyben két ember meghalt

metropol.hu

Házasság első látásra: kiderült, mi van Bogi és Csabi között

hirtv.hu

Olyan történetet idézett fel Orbán Viktor, amitől ledöbbent a hallgatósága + videó

ripost.hu

"Ki fog látszani a s*nám" - Kiakadtak a túl szexi ruha miatt az olimpikonok

magyarnemzet.hu

Telitalálat! Pár órával a Magyar Nemzet cikke után Magyar Péterék eltüntették a honlapjukról a datadatos szálat

origo.hu

Botrány: Vajna Tímea húga idegesen üzent testvérének

travelo.hu

Nem túl jó hír az Ausztriába igyekvőknek

origo.hu

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó