Sport

Lebőgött a címvédő, vége az aranykornak - videókkal

Munkatársainktól

Létrehozva: 2014.06.19.

A nagy spanyol-érának úgy néz ki, leáldozott. Chile magabiztosan győzött, míg Hollandia megküzdött a 3 pontért. A kameruni Song elnézte a sportágat, a horvátok 4-0-ra verték őket.

Szerdára elárasztották a netet a mexikói kapussal, Guillermo Ochoa-val kapcsolatos mémek, akit a brazil-mexikói meccs legjobbjának választottak elképesztő védései miatt.

Közben több sérültről is beszámoltak a csapatok: veszélybe került Cristiano Ronaldo vb-je, Mats Hummels súlyos combizom-zúzódás miatt kihagyja a Ghána elleni találkozót, és térdpanaszok miatt nem játszik az angolok elleni csütörtöki, sorsdöntő világbajnoki labdarúgó-mérkőzésen Diego Lugano, az uruguayiak csapatkapitánya. Lábujjsérülés miatt nem tréningezhetett a belga labdarúgó-válogatottal Eden Hazard, aki a szövetségi kapitány szerint biztosan ott lesz az oroszok elleni vasárnapi találkozón, és most csak "elővigyázatosságból" pihent, illetve járt kórházi kezelésen lábujja miatt.

A híresen nagy focirajongó, Kobe Bryant Brazília-Argentína döntőt vár. Az ötszörös NBA-bajnokra a németek is kedvező benyomást tettek, de annyira nem tartja jónak Joachim Löw tanítványait, hogy eljussanak a döntőig.

A vártnál nehezebben győztek Robbenék

Hollandia-Ausztrália 3-2 (1-1)

B csoport, 2. forduló, Porto Alegre, 41 ezer néző, v.: Dzsamel Hajmúdi (algériai)

Hollandia: Jasper Cillessen - Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi (Memphis Depay, 45.), Daley Blind - Nigel de Jong, Daryl Janmaat, Jonathan de Guzman (Georginio Wijnaldum, 78.) - Arjen Robben, Wesley Sneijder - Robin van Persie (Jeremain Lens, 87.)

Ausztrália: Mat Ryan - Matthew Spiranovic, Alex Wilkinson, Jason Davidson, Ryan McGowan - Mark Bresciano (Oliver Bozanic, 51.), Mile Jedinak, Matt McKay - Tommy Oar (Adam Taggart, 77.), Mathew Leckie, Tim Cahill (Ben Halloran, 69.)

gólszerzők: Robben (20.), van Persie (58.), Depay (68.), illetve Cahill (21.), Jedinak (54., 11-esből)

sárga lap: van Persie (47.), illetve Cahill (43.)

I. félidő

20. perc: Robben fordult le emberéről a félpályánál, óriási sprintbe kezdett, majd 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). 21. perc: rögtön a középkezdés után a jobb oldalra került ki a labda, a beadásra Cahill érkezett a 16-os jobb oldalán és kapásból óriási gólt lőtt a kapu közepébe, a labda a felső lécről pattant a hálóba (1-1).

Australia vs Netherlands 2-3 All Goals... by goalfifacom

II. félidő

54. perc: Bozanic adott be a bal oldalról, de Janmaat kézzel ért a labdába a 16-oson belül, a büntetőt Jedinak magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába (2-1). 58. perc: van Persie kapott tökéletes labdát a lesre játszó ausztrál védők között, majd hatalmas erővel a léc alá bombázott (2-2).

68. perc: Depay vállalkozott lövésre jó 30 méterről, kellemetlen pattogós labdára az ausztrál kapus rosszul mozdult, így az a hálóba kötött ki (3-2.)

Második találkozóját is megnyerte a holland válogatott a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon: Louis van Gaal együttese a B csoport második fordulójának szerdai nyitómérkőzésén, fordulatos összecsapáson, 3-2-re győzött az ausztrál csapat ellen. A hollandok Arjen Robben góljával szereztek vezetést a 20. percben, a középkezdés után azonban Tim Cahill egy fantasztikus bombagóllal egyenlített. A fordulást követően Mile Jedinak büntetőjével az ausztrálok kerültek előnybe, de nem sokkal később Robin van Persie egyenlített. A találkozót a csereként beállt Memphis Depay távoli lövése döntötte el a 68. percben, ám a gólhoz kellett az ausztrál kapus, Mat Ryan hibája is.

Megsemmmisülő spanyolok, szárnyaló chileiek

Spanyolország-Chile 0-2 (0-2)

B csoport, 2. forduló, Rio de Janeiro, játékvezető: Mark Geiger (amerikai).

Spanyolország: Casillas - Azpilicueta, Javi Martinez, Ramos, Alba - Busquets, Xabi Alonso (Koke-félidő) - Pedro (Santi Cazorla 76'), David Silva, Iniesta - Diego Costa (Torres 64') . Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Chile: Bravo - Isla, Medel, Jara, Mena, - Diaz, Aranguiz (Gutiérrez 64') , Vidal (Carmona 88') - Silva - Sanchez, Vargas (Valvidia 85'). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli.

Sárga lap: Vidal (27'), Xabi Alonso (40'), Mena (61').

Gólszerző: Vargas (20'), Aranguiz 44'.

‫Spain vs Chile 0-2 All Goals & HighLights 18... by goalfifacom

A címvédő és a legutóbbi két Európa-bajnokságon győztes spanyol válogatott a csoportkör után búcsúzik a brazíliai labdarúgó-világbajnokságtól, ugyanis szerdán a B csoport második fordulójában 2-0-ás vereséget szenvedett a chilei csapattól. A dél-amerikaiak így a hollandokkal együtt százszázalékosak, és már biztosan ott vannak a legjobb 16 között. Ezzel az eredménnyel a spanyolok mellett az ausztrálok is búcsúznak a tornától. A chileiek a 20. percben egy gyönyörű akció végén Vargas góljával szereztek vezetést, majd a 43. percben Aránguiz állította be a végeredményt. A zárófordulóban a chileiek a hollandokkal találkoznak a csoportelsőségért, míg a spanyolok az ausztrálok ellen búcsúznak.

I. félidő

20. perc: eladott labda után megindultak a chileiek, Sánchez gyönyörűen indult be, a 16-oson belülre érve a középen érkező Vargashoz passzolt, akinek még arra is volt ideje, hogy a kivetődő Casillas mellett elhúzza a labdát, majd az üres kapuba továbbított (1-0).

43. perc: Sánchez szabadrúgását Casillas röviden, középre ütötte ki. Aránguiz levette a labdát és spiccel a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

Óriási lendülettel kezdett a chilei csapat, amely az első két percben akár két gólt is szerezhetett volna. A spanyolok teljesen tanácstalanul futballoztak, helyzetig sem nagyon jutottak el. A félidő közepén egy gyönyörű akció végén megérdemelten szerzett vezetést a dél-amerikai gárda, ezt követően pedig első sorban a kontrákra rendezkedett be. Nem sokkal a játékrész vége előtt szinte lehetetlen helyzetbe került a spanyol csapat, miután egy szabadrúgás után megduplázta előnyét a rivális. A szünet után jól kezdtek a spanyolok, de előbb Diego Costa, aztán Pedro is hatalmas helyzetben hibázott. Az idő múlásával egyre reménytelenebbé vált Vicente del Bosque együttesének játéka, a chileiek pedig rendre veszélyes kontrákat vezettek. A hajrában a spanyolok már csak a szépítés reményében támadtak, de ez sem sikerült neki.

A B csoportban már eldőlt a továbbjutók és a kiesősk kiléte. Hollandia és Chile mindkét meccsét megnyerte, így már nem érheti utol őket sem az ausztrál, sem a spanyol válogatott. Az utolsó csoportmeccsen Hollandia-Chile és Ausztrália-Spanyolország meccseket rendeznek, tétje csak az előbbinek lesz: a csoportelsőség.

Kamerun kiesett, a horvátok alaposan elverték őket

A horvát válogatott rendkívül magabiztosan 4-0-ra legyőzte a kameruni csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság A csoportjának második fordulójában.

A kameruniak ezzel búcsúznak a tornától, a zárókörben a házigazda brazilokkal találkoznak, míg a horvátok a mexikóiakkal csapnak össze a továbbjutásért.

A horvátok az első félidőben egy gyönyörű akció végén Ivica Olic révén szereztek vezetést, majd a fordulást követően nem sokkal Perisic révén növelték előnyüket, végül a brazilok elleni nyitómérkőzésről eltiltás miatt még hiányzó Mario Mandzukic duplájával alakult ki a végeredmény.

Érdekesség, hogy Olic legutóbb 2002. június 8-án az olaszok ellen szerzett gólt világbajnokságon, így 12 év és 10 nap után volt újra eredményes a tornák történetében.

A csoport, 2. forduló

Horvátország-Kamerun 4-0 (1-0)

Manaus, 39 982 néző, v.: Pedro Proenca (portugál)
gólszerzők: Olic (11.), Perisic (48.), Mandzukic (61., 74.)
kiállítva: Song (40.)
sárga lap: Eduardo (90.)

CAMEROON VS CROATIA 0-4 ALL GOAL'S & HIGHLIGHT... by vranovcir

Horvátország: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Danijel Pranjic, Vedran Corluka, Dejan Lovren - Sammir (Mateo Kovacic, 72.), Ivica Olic (Eduardo, 69.), Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic (Ante Rebic, 78.) - Mario Mandzukic

Kamerun: Charles Itandje - Benoit Assou Ekotto, Nicholas Nkoulou, Aurelien Chedjou (Dany Nounkeu, a szünetben) - Stephane Mbia, Joel Matip, Alexandre Song, Enoh Eyong, Benjamin Moukandjo - Vincent Aboubaker (Pierre Webo, 70.), Eric Choupo-Moting (Edgar Salli, 75.)

I. félidő:

11. perc: Srna jobb oldali beadását Mandzukic mellel lekészítette Perisicnek, aki lövés helyett rendkívül okosan a bal oldalon felfutó Olichoz passzolt, így a Wolfsburg támadójának öt méterről gyakorlatilag csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0).

40. perc: egy labdavesztés után kontrát vezethettek volna a horvátok, a labdától távol azonban az induló Mandzukicot hátulról megütötte Song, amiért a kameruni középpályást azonnal kiállította a játékvezető.

II. félidő:

48. perc: Perisic iramodott meg a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd hat méterről a bal sarokba passzolt (2-0).

61. perc: egy bal oldali szögletre Mandzukic érkezett a legjobb ütemben és a 11-es pont magasságáról a kapu közepébe fejelt (3-0).

74. perc: Eduardo kapott egy labdát a 16-oson belül, ballal a hosszú sarkot vette célba, Itandje-ról kijött a labda, Mandzukic pedig öt méterről az üres kapuba passzolt (4-0).

Az első félidőben a horvátok futballoztak fölényben, több helyzetet is kidolgoztak, ezek közül Olic révén egyet pedig ki is használtak. A kameruniak nem jelentettek veszélyt a kapura, ráadásul Song rendkívül buta és alattomos szabálytalansága miatt a 40. percben emberhátrányba kerültek.

A szünet után a horvátok hamar eldöntötték a találkozót, Perisic egy hatalmas sprint után volt eredményes. Az európai együttes ezt követően kedvére alakította ki a helyzeteket, Mandzukic pedig egy szöglet utáni fejessel növelte az előnyt. A kameruniak teljesen szétestek, szinte futószalagon érkeztek a helyzetek, Mandzukic pedig duplázott. A hajrában az afrikai együttes még szépíthetett volna, és a horvátoknak is voltak még lehetőségeik, de az eredmény már nem változott.

Az A csoportot két fordulót követően Brazília vezeti 4 ponttal és 3-1-es gólkülönbséggel. Mexikónak ugyancsak 4 pontja van, de 1-0 csak a gólkülönbségük, Horvátországnak 3 pontja és 5-3-as gólkülönbsége van. Vereségükkel a kameruniak kiestek. A harmadik csoportkörben Kamerun-Brazília és Horvátország-Mexikó meccseket rendeznek.