Sport

Tizenegy győzelem után kapott ki a Pool

Bors

Létrehozva: 2014.04.28.

Bajnoki döntőnek is beillett a tegnapi Liverpool–Chelsea angol derbi. Meglepetésre a tartalékosan felálló, vendégként játszó Chelsea győzött 2-0-ra.

Hogy mennyire komolyan vette az angol bajnokság 36. fordulójában a Liverpool a Chelsea elleni előkészületeit, arra jellemző: a szombati tréningen lábteniszezés közben két légiósa, Luis Suárez és Martin Skrtel csaknem ölre ment egymással. Ez az idegfeszültség érthető volt, elvégre a hazaiaknak 1990 után ismét bajnoki címre van esélyük.

Pikáns rangadót játszottak, mert a Pool 80 pontos bajnoki éllovasként a mögötte öt ponttal leszakadt Chelsea-t fogadta. Utóbbi hét olyan focistája nélkül kezdett, akik kedden játszottak az Atlético Madrid elleni BL-elődöntő első meccsén.

A fővárosiak ennek megfelelően a támadással szinte semmit sem törődtek, inkább élő sövényt húztak a kapujuk elé. A félidő hosszabbítására kijött saját 16-osáról a Chelsea, és ez döntött. A 48. percben Steven Gerrard elcsúszott, Demba Ba lecsapott a labdára, gól lett a vége (0-1).

A 94. percben tovább növelte az előnyt a Chelsea: a csereként beállt Willian használta ki ajtó–ablak helyzetét. Sorozatban aratott tizenegy Pool-sikert meglepő vereség követte, így José Mourinho csapata két pontra csökkentette hátrányát.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!