Test és lélek

Kiváltja a gyógyszereket a belsőszerv-masszázs

A. T.

Létrehozva: 2013.11.16.

Nyitottság és merészség – ezekre van szükségünk a belsőszerv-masszázs nézeteinek elfogadásához. Ha egérutat keresünk egy műtét elkerüléséhez vagy épp az orvosunk szomorúan csóválja a fejét, a baj okát nem találván, akkor nincs időnk hezitálni: masszíroztassuk meg vesénket, májunkat, bélrendszerünket vagy épp méhünket.

Belső szerveink masszázsa? Elsőre hihetetlennek, talán még bizarrnak is tűnhet ez az eljárás, de a módszer évszázadok óta működik, csak épp a nyugati orvoslás térhódítása miatt egyre kevesebb emberhez jut el a híre.

Tóth Zsigmond természetgyógyász meghívására Ukrajnából évente többször is Budapestre érkezik Jevgenyij Romachenko, aki immáron huszonöt esztendeje foglalkozik az emberi belső szervek masszázsával. Legutóbbi látogatásakor munkatársaink is bejelentkeztek hozzá egy kezelésre, hogy lapunk olvasóinak első kézből tudjanak beszámolni a meglehetősen egyedi terápiáról.

– Mindannyiunk szervezete számos mechanikus hatásnak van kitéve, főleg a járásunk miatt, így idővel a belső szerveinket tartó szalagok kilazulnak. A szervek elmozdulnak a helyükről, belső nyomás képződik, a vesében és a májban is rossz vérkeringés alakulhat ki, teret engedve a betegségeknek – tájékoztat bennünket Jevgenyij.

– A legtöbb probléma a női méhhel kapcsolatos. Elmozdulása fájdalmas szexuális együttlétet okoz, meddőségi tüneteket produkál és megannyi más betegség forrása. Az pedig, hogy kinek hány (4, 6, 8 vagy épp 12) alkalomra van szüksége, meglehetősen változó.

Először a csigolyákat lazítják

A kezelés első lépéseként munkatársunknak hasra kellett feküdnie a masszázsasztalon. A szakember alaposan felmérte gerincének állapotát. Egyenként megvizsgálta a csigolyák elhelyezkedését, mert azok elmozdulása hatással van a belső szervek, elsősorban a méh tartózkodási helyére. A háti izmok kilazítása után, az időközben felfedezett kirotált csigolyákat helyretette.

Ez elsőre talán ijesztőnek tűnik, de egyáltalán nem fájdalmas beavatkozás, sőt kifejezetten könnyebbségérzetet biztosít. Következett a népi gyógyászatban évszázadok óta használt köpülés, mely során számos, színes kupakot helyezett kollégánk hátára, amik különböző intenzitással vákuumot képeztek a bőrén.

(Az így keletkezett vérömlenyek még napok múlva is láthatóak a háton, de 4-5 nap elteltével nyomtalanul felszívódnak.) Egy gyors testhelyzet-változtatás (vagyis hátra fordulás) után kezdődhetett is a konkrét belsőszerv-masszázs.

Érezhető eredmény már az első kezelés után 

A terapeuta minden esetben a páciens hasára teszi a kezét, kitapogatja a szerveket, felméri azok aktuális helyzetét, melyeket a kérdéseire adott válaszainkkal segíthetünk. (Pl. hány napos a ciklusunk? Az görcsökkel jár-e? Van-e gyakori vizelési ingerünk? Milyen problémát szeretnék orvosolni? stb.).

Intenzív kézmozdulatokkal kitapintja szerveket és gyakorlatilag, kívülről a helyükre tolja azokat, miközben a hasi aorta lüktetésének folyamatos ellenőrzésével nyomon követi tevékenységét.

– Körülbelül egy óra hosszat tartott a kezelés. Kissé félelmetes és olykor fájdalmas volt, ahogy a hasamat nyomkodta, mégis a végére úgy éreztem, mintha kicseréltek volna – mondta munkatársunk. – A kezelést követő egy-két napban az erős masszázs miatt ugyan még fájt a hasam, de az előtte fennálló panaszaim egy része is jelentősen csökkent.

Van helye a nyugati orvoslás mellett

Ezzel a módszerrel nem lehet kárt tenni az egészségünkben. A kezelés után a nagy nyomás miatt fájhat itt-ott, a bélmozgás is felgyorsul, de a kellemetlenségeknek itt vége is szakad.

Egy optimális világban a nyugati orvoslás felhasználná az évszázadok alatt dédelgetett népi gyógymódokat. A modern orvosi eszközökhöz szokott pácienseknek ez talán furcsa lehet, de kell, hogy legyen az életünkben egy olyan pont, amikor „nincs mit veszteni alapon” megnyílunk őseink tudása előtt. A belsőszerv-masszázs is egy ezek közül a tudások közül.

Jevgenyij Romachenko, a népi gyógyító

A leghitelesebben talán népi gyógyítónak nevezhetnénk, aki egyben természetgyógyászi, csontkovácsi, masszőri feladatokat lát el munkája során, az emberi test anatómiájának teljes ismeretében, olykor segítségül hívva a modern orvoslást.

A mai napig továbbképzésekre jár, mert állítása szerint a betegségek folyamatosan változnak, újak bukkannak fel, és szeretne naprakész lenni. Ha egy páciens esetében nem lát javulást vagy úgy értékeli, hogy annak betegsége csak sebészi úton orvosolható, akkor nem vállalja a kezelést.

Ki vehet részt a kezelésen?

A terápia nem életkorhoz, hanem fizikai, pontosabban egészségi állapothoz kötött. Mindenkinek ajánlott, akinek általános erőnléte megengedi a beavatkozást.
Nem vállalkozhatnak rá onkológiai betegek, mert a terapeuta által alkalmazott erős hasfali nyomásoknak beláthatatlan következményei lehetnek a szervezetükben. Ezen felül természetesen a kismamáknak is szigorúan tilos a belsőszerv-masszázs.

Mire jó az eljárás?

A módszer segítségével megemelik a belső szerveket, azok visszakerülnek optimális pozíciójukba, különös tekintettel a női méhre. A méh elmozdulásait, elhajlá-sait műtét nélkül igyekszik korrigálni, így orvosolható számos, meddőséget produkáló tünet, gyulladások, megszűnnek a menstruációs görcsök, fájdalmatlanná válhat a szexuális élet.

Amint a máj, a vese, a belek visszakerülnek eredeti helyükre, javul a has vérkeringése, csökken a puffadásérzet. Az izmok kilazítása, a háti csigolyák helyükre való visszaillesztése után pedig csökkennek a mozgásszervi panaszok.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek