Sport

Nadal győzött, és pihenőre vonult

Bors

Létrehozva: 2013.03.19.

Zsinórban harmadik tornáját nyerte. Elnézést kért a szurkolóktól, de szerdán már nem bírt játszani, elfáradt.

Nem sokáig kellett várnia Rafael Nadal rajongói­nak, hogy kedvencük visszakapaszkodjon a teniszelitbe. A makacs térdsérüléssel bajlódó spanyol játékos zsinórban már a harmadik tornáját nyerte. Az Indian Wells-i ATP-torna döntőjében 4:6, 6:3, 6:4-re verte az argentin Juan Marín del Potrót, és ezzel a legfrissebb férfi világranglistán már a negyedik helyen jegyzik Novak Djokovics, Roger Federer és Andy Murray mögött.

Ám úgy látszik, a nagy menetelésben kicsit elfáradt Nadal, ugyanis a szerdán rajtoló miami versenyt már nem vállalta. – Elnézést kérek a szervezőktől és a szurkolóktól is, de nem gondoltam, hogy a visszatérésem után rögtön ilyen sok meccset fogok játszani – mondta le a részvételét a spanyol, aki februárban, hét hónap után lépett újra pályára. Ezalatt a rövid idő alatt pedig 17 győzelmet és csupán egy vereséget könyvelhetett el.