Sport

Elszállt a City bajnoki álma

(turcsik)

Létrehozva: 2013.03.16.

Leon Osman bombagóljával és Nikica Jelavic felperdülő lövésével az Everton 2-0-ra legyőzte a Manchester Cityt, így a vendégek szinte biztosan lemondhatnak a címvédésről.

Noha a múlt hétvégén az Everton meglepően sima (0-3) vereséget szenvedett hazai pályán a Wigan ellen az FA-kupában, várható volt, hogy a Manchester Cityre nem vár sétagalopp a Goodison Parkban. Annál is inkább, mert a bajnoki címvédőnek mumusa az Everton, a tegnapi meccs előtt legutóbbi hét bajnokijukból ötöt a liverpooli együttes nyert meg.

David Moyes, a hazaiakat tizenegy éve irányító menedzser ráadásul azzal vezette fel az összecsapást, hogy egész héten látta az elszántságot a játékosaiban, akik nem adták még fel a BL-indulás kiharcolását jelentő negyedik hely elérését, ha már a kupakudarc miatt idén is trófea nélkül maradnak.

A skót szakemberrel kapcsolatban egyébként az a hír járja, hogy az Evertonnál töltött sok szép, de terméketlen év után a nyáron nem hosszabbítja meg lejáró szerződését, és az egyelőre csak ideiglenes edzővel szereplő német Schalkénál folytatja pályafutását. Moyes szerint egy kicsit talán nagyok az elvárások a csapatával szemben, amit saját maguknak köszönhetnek ugyan, de sokszor nem könnyű ennek megfelelni.

A City ellen ismét bizonyította az Everton, hogy a bajnokságban a legerősebb csapatokkal is felveszi a versenyt. Sőt az ellenfelénél egész mérkőzésen elszántabban játszó hazaiak Leon Osman hatalmas góljával az első félidőben előnyhöz jutottak, és bár egy kiállítás miatt több mint fél óráig emberhátrányban játszottak, a végén sikerült bevinniük a kegyelemdöfést. A manchesteri óriás ezzel a vereséggel minden bizonnyal lemondhat a címvédésről, hiszen kilenc forduló alatt tizenkét (netán 13, esetleg 15) pontot kell ledolgoznia a lapzártánk után pályára lépő városi rivális Uniteddal szemben.