Aktuális

Beteg kisfiáért izgult a maffiaváddal lecsukott főrendőr

P. Gál Judit

Létrehozva: 2013.01.31.

A bűnözőkkel való együttműködéssel gyanúsított egykori zsaru élettársa a Borsnak beszélt arról, amit átéltek. A férfit a várandós asszony mellől vitték el, és rács mögött volt, amikor négyhónapos gyermekük szívét operálták.

A 33 éves asszony szintén rendőr, bár gyesen van, máig a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) állományába tartozik. Mielőtt beszélgetni kezdenénk, előrebocsátja, a munkájáról semmit nem mondhat, de mint magánember beszélni akar velünk.

Budapesten, a Haller utcai Országos Gyermekszív Központtal szemben, egy szálló recepcióján találkoztunk. Viktória percekkel korábban még az életmentő műtétből lábadozó kisfiánál, Eriknél volt.

Példa nélküli, hogy egy olyan magas rangú, szervezett bűnözők ellen dolgozó rendőrt, mint Gulyás Imre, aki az NNI maffiaellenes főosztályának vezetője volt, azzal gyanúsítsanak, hogy maga is a maffia tagja, százmilliós nagyságrendű vesztegetésekben vett részt. Ön mikor tudta meg, hogy az ügyészek célkeresztjébe került az élettársa?

Amikor őrizetbe vették Hopka Lajost, aki nemcsak az NNI speciális bűnszervezeti csoportok elleni osztályának vezetője volt, de családi barátunk is, majd ezzel egy időben Imit felmentették és egy ­ki­emelt főnyomozói beosztást ajánlottak fel neki, már éreztem, hogy nagy a baj. És Imi ebben a helyzetben is még azzal érvelt, hogy ő rendőr, és nyomozóként is az lesz. Sikerült meggyőznöm, hogy végzett jogászként nem a rendőrség az egyetlen hely, ahol dolgozhat, így nem fogadta el az ajánlatot. Szerencsére, mert a ­kis­fiammal gyakorlatilag az ő végkielégítéséből élünk most. Az elfogása előtti napon Imi még apasági nyilatkozatot tett. Emlékszem, olyan idegállapotban volt, mintha nem lenne képben. Lélekben egyáltalán nem volt ott.

Decemberben a Központi Nyomozó Főügyészség állítólag komoly vagyont vett zár alá az élettársától, sajtóhírek szóltak arról, hogy luxusban éltek…

Mi együtt nettó hat- hétszázezer forintot kerestünk. Zár alá vették a jelzáloggal terhelt házunkat, a tízéves autónkat, egy bankszámlát, ahova Imi fizetése és az anyukája nyugdíja érkezett, s egy másik számlát. Ez utóbbit azért kellett nyitni, hogy oda fizessük be a hitel törlesztőrészleteit.

Június 2-án hajnalban fogták el az élettársát. Hány hónapos terhes volt akkor?

A hatodik hónapban voltam. Soha nem felejtem el. Kedd hajnalban hatkor jöttek Imiért. Először azt hallottam meg, hogy megszólalt a házunk előtt egy sziréna, azonnal mondtam Iminek: szerintem érted jöttek. Abban a pillanatban csörgöt a telefonja. Azzal hívták fel, hogy adja meg magát. Felkapott egy farmert, és félmeztelenül feltett kézzel ment ki a ház elé. Mind a ketten megőriztük a lélekjelenlétünket. Ő ott bilincsben a nappaliban, házkutatás közben – míg az összes telefonunkat, bankkártyánkat, a számítógépünket lefoglalták – beszélte meg velem, mi legyen a ­kis­fiunk neve.

Beszéltek arról Imrével, hogy miért került ebbe a helyzetbe?

Nem, mert az nem kérdés köztünk, hogy ő semmilyen bűncselekményt nem követett el. A munkájáról pedig soha nem beszélt nekem.

Pedig ha úgy vesszük, kollégák is.

Ennek ellenére, ő nagyon szigorúan vette azt, amit a beosztottaitól is megkívánt, senki nem beszélhetett otthon az ügyekről. Nagyon bánt, hogy a szerelmem, aki eddig dr. Gulyás Imre volt, akinek ajtót nyitottak, előre köszöntek, most G. Imre és egyedül ül egy zárkában Sátor­aljaújhelyen. Én még kilenc hónapos terhesen is levezettem oda. A szívbeteg kisfiunkkal, akit ezért nem lehetett sírni hagyni, ugyanúgy megtettem oda-vissza ötszáz kilométert, csak hogy lássa az apja. Múlt héten azonban Erik váratlanul elkezdett kékülni, ami az oxigénhiányos állapotra utalt. Azonnal kórházba vittem, ahol vizsgálat közben rohamot kapott, és rögtön egy három és fél órás életmentő ­mű­tétet kellett elvégezni rajta. Szerencsére egy rendkívüli kardiológus, Ablonczy László kezelte, majd egy kiváló szívsebész, dr. Prodán Zsolt operálta Eriket. Úgy tűnik, nem lesz szükség több műtétre. De még sokáig úgy kell óvnom a kisfiamat, hogy közben képtelen leszek Imrét látogatni. Nagy szükségem van az ő segítségére. Minden reményem abban van, hogy ismerve a körülményeinket szabadlábra helyezik.

Ő tudta, hogy mi történik Erikkel?

Beszéltünk telefonon, amikor már kiderült, hogy valószínűleg műteni kell Eriket. Senkinek nem kívánom azt, amit átéltünk. A tudatot, hogy leállítják a gyereke szívét, vagy hogy úgy lássa a kisfiát, hogy minden életfunkcióját csövekkel tartják fenn.

A sajtóhírek telefon-lehallgatásokról is szólnak. Biztos benne, hogy ártatlan az élettársa?

Köztünk nagyon mély kötelék van. A belé vetett hitemet soha egy pillanatra sem veszítettem el, de az igazságszolgáltatásba vetett hitemet igen. Ha kétségkívül bizonyítható, hogy bárki bűncselekményt követett el a rendôrök közül, imádkozni fogok, hogy jó sokáig maradjon a börtönben.

Nagyon keveset beszélt arról: Gulyás Imre hogyan éli meg azt, hogy a főosztályvezetői poszt magasságából egy előzetes letartóztatásba került rendőrtiszt lett. Miért?

Mert ő egy baromi kemény ember. Tőle mindent elvettek, a barátai nyolcvan százalékát elveszítette. Mondhatnám, hogy sírt, kikészült, maga alatt van, de ez nem igaz. Imre egy olyan ember, akit nem tudnak megtörni. Minél kegyetlenebbek vele, ő annál jobban összeszedi magát.
  

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek